Niečo o zárubňach


zárubne Zárubne patria medzi dôležité súčasti dverí, ktoré však štandardne nebývajú dodávané spoločne. Aby dvere fungovali presne tak, ako je potrebné, je potrebné ich vybaviť kvalitnými zárubňami.

Z čoho sú zárubne vyrobené?

Na našom trhu môžete objaviť viaceré materiály, z ktorých sú zárubne vyrobené. Medzi tie najobľúbenejšie a najžiadanejšie patria stopercentne drevo, kov a plast. Pri výbere je primárne potrebné prihliadať na skutočnosť, z akého materiálu sú zhotovené samotné dvere. Platí nepísané pravidlo, že zárubne by mali byť z rovnakého materiálu, ako sú práve dvere.

Dizajn zárubní

Čo sa týka vzhľadu zárubní, aj tu na vás čaká bohatý výber. Voliť môžete najrôznejšie tvary, veľkosti hrúbky a farby. Predovšetkým zárubne, ktoré sú zhotovené z dreva alebo kovu, a tých je najväčšie množstvo, musia byť tiež povrchovo upravené. Záleží tiež na tom, či sa bude jednať o interiérové dvere, alebo o vchodové dvere, je zrejmé, že na ich požiadavky musia byť kladené rozdielne nároky.

Nákup a montáž zárubní

Zárubne je možné nakúpiť v širokej predajnej sieti. Rozhodne by ste však nemali kúpiť prvé zárubne, ktoré vám prídu pod ruku. Vzhľadom k tomu, že je v súčasnosti naozaj vysoká konkurencia, je potrebné vyberať a porovnávať. Najprv si detailne prezrite všetky parametre a potom pristúpte k samotnému výberu. Celkom iste sa oplatí nakupovať u takých spoločností, ktoré vám zaistia aj montáž. Inštalácia zárubní nie je totiž najjednoduchšie záležitosťou, netvrdíme, že by ju nezvládol menej zručný človek, ale predsa len, ak vám zárubne inštaluje odborník, máte záruku kvality a prípadného pozáručného servisu.