Zábradlie


zábradlie Iste sa všetci zhodneme na tom, že bez zábradlia by sme sa v niektorých prípadoch len ťažko zaobišli. Jedná sa určite o užitočnú vec, ktorá plní hneď niekoľko funkcií. Medzi tie najzákladnejšie patria dve, ktorými sú funkcie bezpečnostné a funkcie dizajnové. Zábradlie sa primárne využíva ako bezpečnostný prvok, býva časťou mnohých nehnuteľností. Montuje sa všade tam, kde hrozí nebezpečenstvo pádu. Niektoré zábradlia priamo nezaistia nemožnosť pádu, ale aspoň ho veľmi výrazne eliminujú. Ďalšou funkciou zábradlia je potom bezpochyby jeho vzhľad. Je zrejmé, že zábradlie musí štýlovo zapadať do celého komplexu vybavenia a ostatných stavebných a dekoračných častí nehnuteľnosti.

Vyberajte starostlivo, ponuka je obrovská

Ak aj vy premýšľate o obstaraní vhodného zábradlia, môžete si byť istý, že na našom stavebnom trhu je rozhodne z čoho vyberať. V ponuke sú totiž zábradlia mnohých výrobcov, ktoré sa od seba často veľmi výrazne líšia. Ako sa môže také zábradlie líšiť? Predovšetkým tvarom, k dispozícii je naozaj rad tvarových a veľkostných variácií. Dôležitý je i materiál, z ktorého je zábradlie vyrobené. Najčastejšie sa jedná o železo, či iné kovy, prípadne o drevo. Oveľa menej sa môžete stretnúť s plastovým zábradlím, ktoré sa však zvyčajne príliš nehodí, preto sa ani tak moc neponúka. Čo sa týka farby, tu sa už obvykle jedná o povrchovú úpravu, ktorá zabezpečuje jednak výsledný vzhľad, ale má aj funkciu ochrannú.


Montáž zábradlia ponechávajte odborníkom

Zábradlie by malo byť vždy dostatočne pevne nainštalované. Z tohto dôvodu by takúto operáciu mal vykonávať vždy odborník. V žiadnom prípade sa tiež nejedná o najjednoduchšiu záležitosť, aj keď to tak môže na prvý pohľad vyzerať. Výhodou montáže odbornej spoločnosti je tiež stopercentná kompatibilita a záruka kvalitne odvedenej práce. V prípade akýchkoľvek problémov potom máte k dispozícii servis.

Starostlivo volené zábradlie môže výrazne prehovoriť ako do bezpečnosti, tak aj do dizajnu nehnuteľnosti, vyberajte teda s rozvahou, ak máte nejaké otázky, nebojte sa ich konzultovať s predajcom alebo výrobcom.