Posuvné dvere


posuvne dvere Premýšľate nad kúpou nových interiérových dverí, ale stále neviete, aké vybrať? A počuli ste už o posuvných dverách? V prípade, že nie, je tento článok určený priamo pre vás. Zvoliť si však vhodné prevedenie posuvných dverí nie je len tak jednoduché. Je dôležité tu zvážiť niekoľko hľadísk. V prvom rade by ste o posuvných interiérových dverách mali uvažovať už pri stavbe alebo začínajúcej rekonštrukcii a to z dôvodu možnosti výberu posuvných dverí, ktorých krídla sa zasúvajú do puzdra. U týchto dverí je nutné stavebne upraviť múr. Posuvné interiérové dvere sa musia zasúvať do vopred zamurovaného, poprípade osádrokartovaného puzdra. Potom je len na vás, či dáte prednosť preskleným, plným či celoskleneným dverám. Posuvné dvere do puzdra ocenia predovšetkým majitelia objektov, ktorých cieľom je ušetrenie každého centimetra v miestnosti, pretože tieto posuvné dvere využívajú minimum priestoru. Posuvné dvere zároveň ponúkajú niekoľko variantov puzdier. Je len na vás, ktoré si zvolíte.

Druhou možnosťou sú posuvné interiérové dvere, ktorých krídla sa pohybujú pozdĺž steny. Tento typ dverí ocenia majitelia objektov, ktorí už nemajú napríklad možnosť stavebne upraviť steny pre puzdro. Posuvné dvere na stenu majú aj tú výhodu, že nezaberajú veľa priestoru. Aj v tomto prípade je na výber z mnohých možností. Široká ponuka povrchových materiálov a farieb iste nadchne každého.

Ak sa rozhodnete pre posuvné dvere, určite neoľutujete. Posuvné dvere totiž prinášajú elegantné riešenie, ktoré vám zaručí maximálne využitie priestoru. Zároveň posuvnými dverami podčiarknete estetický vzhľad každého interiéru.

Pri posuvných interiérových dverách je tiež, ako aj u klasických krídlových, možnosť zostaviť si dvere podľa vašich želaní a predstáv.