Plastové dvere


plastové dvere
vchodové plastové dvere
plastové vchodové dvere

Plastové dvere sa v poslednej dobe dostali do veľkej obľuby, rovnako ako ich "príbuzné" a to plastové okná. Preto sa plastové dvere začínajú stávať takým štandardom. Ľudia si plastové dvere obľúbili, pretože sú oveľa krajšie ako drevené dvere a zároveň ponúkajú oveľa lepšie vlastnosti.

Hlavné výhody plastových dverí

Najväčšími výhodami sú ich izolačné schopnosti. Izolačné sklá, ktoré sú v plastových dverách používané, obsahujú plyn argón, ktorý pozitívne ovplyvňuje koeficient prestupu tepla a tak zamedzujú úniku tepla z miestností. Pre uchovanie tepla slúžia nielen dvojskla ale aj trojskla.
Ďalej to je veľmi dlhá životnosť a odolnosť materiálov, z ktorých sú vyrobené. Oproti obyčajným dreveným dverám tiež disponujú oveľa lepším a modernejším vzhľadom a za zmienku stojí dobrá izolácia okolitého hluku, ktorú zase ovplyvňujú predovšetkým silné sklá. Je možné zohnať sklá s protihlukovou fóliou, ktoré sa odporúčajú hlavne do rušných miest.

Plastové vchodové dvere majú oveľa lepšie zabezpečenie proti nezvaným návštevníkom a poveternostným vplyvom, pretože disponujú oceľovými výstuhami. Ich údržba je veľmi jednoduchá, vďaka ich ľahko umývateľného povrchu a veľmi dobrá kvalita plastov zaručuje stálofarebnosť.

Ako vyberať plastové dvere?

Ak vám vyhovujú výhody, ktorými sa plastové dvere môžu pochváliť, tak sa pripravte ku kúpe. Toto je malý návod toho, podľa akých kritérií by sa mali plastové dvere vyberať. V prvom rade je nutné povedať, že nič nepokazíte, ak sa o tom porozprávate s nejakým odborníkom a necháte si poradiť. Medzi hlavné faktory pri kúpe plastových dverí patrí určite cena. S cenou je samozrejme spojená kvalita samotných dverí. Obyčajné, z priemeru nevybočujúce dvere, sú napriek tomu pomerne kvalitné, ale neponúka tak veľkú výdrž aj keď približne 50 rokov nie je vôbec zlé číslo, odolnosť proti fyzickým poškodením alebo požiarom a izolačné vlastnosti.

Odporúčame investovať do drahších dverí a do známych, odskúšaných značiek, ktoré majú veľmi dobré vlastnosti. Určite je dobré investovať do dverí s kvalitnou izoláciou, pretože sa vám investícia môže vrátiť v ušetrených peniazoch za vykurovanie alebo klimatizáciu vášho domu. Lepšia odolnosť voči fyzickým útokom a požiarom je tiež veľmi dôležitá vlastnosť, ktorá by mala kupujúceho presvedčiť o investíciu do drahších dverí. Ak žijete v hlučnom prostredí, určite sa pozrite po dverách, ktoré majú dobré zvukovo izolačné schopnosti. Ako ďalší v rade je dizajn, pretože si predsa nebudete kupovať niečo, čo sa vám nepáči a manipulácia s dverami.