Lakované dvere


lakované dvere Každý rodinný dom alebo aj iná nehnuteľnosť sa vyznačuje množstvom dverí. Stretávame sa s niekoľkými typmi dverí. Základné rozdelenie je možné zamerať na interiérové dvere a vchodové dvere. Prvú skupinu tvoria dvere, ktoré oddeľujú jednotlivé miestnosti v dome či byte. Do ďalšej skupiny možno potom zahrnúť dvere vstupné. Na každé dvere sú kladené špecifické nároky. Štandardne sa využívajú predovšetkým pre ich lepší vzhľad a vyššiu ochranu a odolnosť, najrôznejšie povrchové úpravy v podobe náterov alebo lakovaných vrstiev.

Výhody lakovaných dverí

Lakované dvere sú záležitosťou predovšetkým dreva. Lak dodáva drevu potrebnú ochranu. Vďaka vhodne zvolenému laku si môžete byť istý, že dvere niečo naozaj vydržia. Hovorí to teda do výslednej kvality a životnosti. Lak chráni drevo pred starnutím a pred najrôznejšími chorobnými stavmi v dreve, ktoré môžu aj dlhšie spracovanom dreve nastať. Vďaka laku je tiež uľahčená pravidelná údržba dverí, tie môžete oveľa lepšie ošetrovať a chrániť.

Mnoho variácií lakovaných dverí

Lakované dvere sú v súčasnosti ponúkané v najrôznejších variáciách. Vyberať sa dá z nepreberného odtieňa lakov, či už sa jedná o laky farebné, alebo laky bezfarebné, ktoré iba chránia drevený materiál. Lak však nie je iba záležitosťou dreva. Síce v menšej miere, ale aj na kovových dverách sa môžete stretnúť s lakom, ten je však na úplne odlišné báze ako lak, ktorý je určený na ošetrenie dreva.

Pravidelná starostlivosť je základ úspechu

V žiadnom prípade však nie je na mieste si myslieť, že lakované dvere vám vydržia za akýchkoľvek podmienok na veky. O všetko sa musíte starať, nie inak je to aj v problematike lakovaných dverí. Dvere treba pravidelne zbavovať nečistôt, najlepšie suchou, alebo mierne namočenou handrou. Čas od času, v rádoch niekoľkých rokov, bude potrebné vykonať aj nový náter laku. To zvládnete bez problémov aj sami. Lakované dvere sú veľmi štýlové prvky, ktoré sa hodia do každej modernej i staromódnejšej domácnosti. Vďaka bohatej ponuke si môžete jednoducho uspokojiť vaše potreby v tejto problematike.