Hliníkové dvere


hliníkové dvere Hliníkové dvere nie sú zatiaľ tak masovo obľúbené ako plastové dvere (aspoň zatiaľ). Hliník je pre dvere veľmi dobrý materiál, hlavne vďaka jeho malej váhe. Tieto dvere sa hodia do ľubovoľného typu stavieb ako rodinné domčeky, priemyselné alebo administratívne budovy, atď.. Ponúknu zákazníkovi pekný dizajn. Väčšina vlastností hliníkových dverí sú spoločné s hliníkovými oknami.

Vlastnosti hliníkových dverí

Hliníkové dvere sú veľmi pevné a zároveň ľahké. Vďaka dobrej pevnosti môžu hliníkové dvere ponúknuť dobrú bezpečnosť, teda ochranu pred vlámaním alebo pred požiarom. Hliníkové dvere majú tiež dobré akustické vlastnosti. To vám zaručí excelentnú zvukovú izoláciu od okolia a hodí sa aj do hlučných prostredí. Medzi ďalšie vlastnosti patrí už spomínaný pekný dizajn. Ďalej to je takmer neobmedzená životnosť, vďaka hliníku. Tepelná izolácia týchto dverí je na výbornej úrovni. Údržba hliníkových dverí je veľmi jednoduchá. Stačí ich pravidelne očisťovať bežnými saponátmi, rozhodne nesmiete používať akékoľvek rozpúšťadlá. Natieranie alebo iné ošetrovanie nie je nutnosťou.


Typy skiel a aké skla do hliníkových dverí vybrať?

hliníkové dvere To je celkom zložitá otázka. Pri výbere skiel najviac záleží na vašich preferenciách a na umiestnení vášho domu alebo inej stavby. Určite sa oplatí vybrať kvalitnejšie sklá. Typy skiel sa rozdeľujú podľa ich hlavných predností. Máme tu izolačné sklá, ktoré sú aj protihlukové, potom sú tvrdené sklá, ktoré majú veľmi dobrú odolnosť, laminátové so špeciálnou fóliou, ktoré v prípade rozbitia skla udržia črepy pohromade, špeciálne protihlukové sklá sú určené na zadržanie veľmi silného hluku vonku a ornamentálne, tie sú umelecky upravené a slúžia predovšetkým k zlepšeniu dizajnu. Dajú sa zohnať aj protislnečné sklá zabraňujúce priehľadu do vášho bytu, alebo protipožiarne sklá.

Hliníkové dvere sú asi najlepšou voľbou pre majiteľov bánk, administratívnych alebo iných verejných budov, pretože so správnym sklom dokážu poskytnúť veľmi kvalitnú ochranu proti rôznym nebezpečenstvám. Pre majiteľov rodinných bytov sú tiež dobrou voľbou, ale dostačujúcu bezpečnosť dokážu poskytnúť aj plastové dvere. Ak vlastníte staré drevené dvere a prefúka vám do bytu, máte zlú izoláciu a musíte veľa kúriť a ešte na viac počujete každý zvuk zvonku, tak určite neoľutujete kúpou nových hliníkových dverí. Záleží na preferenciách každého z nás, a ak niekomu nevyhovuje plast, tak sú hliníkové dvere asi najlepšou voľbou.