Články o dverách a bránach


Niečo o dverách

dvere V súčasnej dobe ale aj v minulosti si nikto z nás nedokázal predstaviť svoj dom alebo byt bez dverí. Môcť za sebou zavrieť dvere predovšetkým znamenalo mať domov. V dnešnej dobe neplní len funkciu uzavretia domu, ale aj zníženie priestupnosti tepla, hluku a estetickú funkciu.

Čítajte ďalej: o dverách

Bezpečnostné dvere

bezpečnostné dvere Dvere sú vstupnou branou do nášho súkromia, ale len bezpečnostné dvere sú najdôležitejším prvkom ochrany našich domov pred okolitým svetom.

Čítajte ďalej: o bezpečnostných dverách

O bezpečnostných dverách:

Vchodové dvere

vchodové dvere Vchodové dvere do bytu reprezentujú váš životný štýl a úroveň. Vstupné dvere k domovu vás prevádzajú celým životom - ráno vám otvárajú cestu do všedného dňa a večer vás zasa vítajú ...

Čítajte ďalej: o vchodových dverách

O vchodových dverách:

Protipožiarne dvere

protipožiarne dvere Už názov protipožiarne dvere jasne udáva, že sa jedná o dvere, ktoré dbajú na jednu veľmi dôležitú vlastnosť a to ochranu pred ohňom a tým pádom aj ochranu ľudského zdravia a životov.
Tieto dvere odporúčajú aj profesionálni hasiči.

Čítajte ďalej: o protipožiarnych dverách

Drevené dvere

drevené dvere Pre milovníkov dreva alebo pre tých, čo nemajú radi plastový a hliníkový materiál tú je možnosť vybrať si drevené dvere. Tie sú dnes už kvalitné a nemajú rovnaké nevýhody ako ich starší príbuzní.

Čítajte ďalej: o drevených dverách

O drevených dverách:

Plastové dvere

plastové dvere Plastové dvere sa v poslednej dobe dostali do veľkej obľuby, rovnako ako ich "príbuzné" a to plastové okná. Preto sa plastové dvere začínajú stávať takým štandardom.

Čítajte ďalej: o plastových dverách

O plastových dverách:

Hliníkové dvere

hliníkové dvere Hliníkové dvere nie sú zatiaľ tak masovo obľúbené ako plastové (aspoň zatiaľ). Hliník je pre dvere veľmi dobrý materiál, hlavne vďaka jeho malej váhe.

Čítajte ďalej: o hliníkových dverách

O hliníkových dverách:

Interiérové dvere

interiérové dvere Na kvalitné interiérové dvere sú dnes kladené nemalé nároky. Mali by spĺňať estetické hľadisko, zapadať do celkového rázu interiéru, tesne priliehať k zárubniam a pohodlne sa otvárať a zatvárať.

Čítajte ďalej: o interiérových dverách

O interiérových dverách:

Posúvne dvere

posúvne dvere Premýšľate nad kúpou nových interiérových dverí, ale stále neviete, aké vybrať? A počuli ste už o posuvných dverách? V prípade, že nie, je tento článok určený priamo pre vás.

Čítajte ďalej: o posúvnych dverách

O posúvnych dverách:

HPL dvere

HPL dvere Zaťažujete veľmi vaše dvere? Ste majiteľom objektov, kde budú dvere pod veľkou záťažou, ako sú napríklad školy alebo iné verejné budovy? Máte neposedné deti, ktoré stále niečo maľujú na dvere, alebo po nich škrabú svojimi hračkami? Ak ste odpovedali trikrát áno, tak neváhajte a čítajte ďalej!

Čítajte ďalej: o HPL dverách

CPL dvere

CPL dvere V problematike dverných systémov je dnešný trh naozaj veľmi bohatý, bez problémov si tak vyberie tie najvhodnejšie a najkrajšie dvere do svojho interiéru úplne každý. Obľúbenou skupinou, predovšetkým interiérových dverí, sa v súčasnosti stali laminátové dvere. Boom zažívajú potom konkrétne CPL dvere.

Čítajte ďalej: o CPL dverách

Laminátové dvere

laminátové dvere Dvere patria medzi základné prvky bytu. Je pravdou, že sa obstarávajú až pri konečnom riešení, teda v čase, keď sú už všetky stavebné prvky a práce na budove dokončené. V oblasti dverí sa zákazníkom ponúka naozaj bohaté možnosti. Obľúbenou a vyhľadávanú skupinou predovšetkým interiérových dverí sú laminátové dvere.

Čítajte ďalej: o laminátových dverách

Fóliované dvere

fóliované dvere Ak plánujete obstaranie nových dverí, určite viete, že sú dnes ponúkané v najrôznejších variáciách. Jedná sa o prvky, u ktorých nie ste prakticky ničím limitovaný.
Jednou z veľmi obľúbených skupín dverí sú tiež fóliované dvere. Fóliované dvere sú vyrobené ...

Čítajte ďalej: o fóliovaných dverách

Lakované dvere

lakované dvere Každý rodinný dom alebo aj iná nehnuteľnosť sa vyznačuje množstvom dverí. Stretávame sa s niekoľkými typmi dverí. Základné rozdelenie je možné zamerať na interiérové dvere a vchodové dvere. Prvú skupinu tvoria dvere, ktoré oddeľujú jednotlivé miestnosti v dome či byte. Do ďalšej skupiny možno potom zahrnúť dvere vstupné.

Čítajte ďalej: o lakovaných dverách

Dvere Porta

Dvere Porta V problematike dverných systémov sa angažuje množstvo firiem, jednou z tých najprestížnejších je bezpochyby aj spoločnosť Porta. Spoločnosť Porta sa výrobou a produkciou dverí zaoberá už dostatočne dlho na to, aby vám dokázala poskytnúť vždy to najefektívnejšie a najkvalitnejšie riešenie.

Čítajte ďalej: o dverách Porta

Dvere Sapeli

Dvere Sapeli Na predajnom trhu je dnes možné vidieť množstvo výrobcov, ktorí sa zaoberajú produkciou a distribúciou dverí, zárubní a dverných systémov vôbec. K veľmi významným a uznávaným spoločnostiam sa v tejto oblasti radí aj firma Sapeli.

Čítajte ďalej: o dverách Sapeli

Niečo o zárubňach

zárubne Zárubne patria medzi dôležité súčasti dverí, ktoré však štandardne nebývajú dodávané spoločne. Aby dvere fungovali presne tak, ako je potrebné, je potrebné ich vybaviť kvalitnými zárubňami.

Z čoho sú zárubne vyrobené?

Čítajte ďalej: o zárubňach

Obložkové zárubne

Obložkové zárubne Obrovský boom zažívajú obložkové zárubne, ak sa pýtate prečo, rozhodne čítajte ďalej.
Prečo práve obložkové zárubne?
Obložkové zárubne tak trochu nadväzujú na tradíciu a štýl tesárskych zárubní, ktoré nájdete v mnohých starších obydliach alebo dokonca aj v historických budovách.

Čítajte ďalej: o obložkových zárubňach

Drevené zárubne

drevené zárubne Zárubne sú v súčasnosti k dispozícii v mnohých variáciách. Medzi tie najžiadanejšie a najrozšírenejšie patria varianty drevených zárubní.

Prečo sa drevené zárubne hodia vždy?

Drevo je všeobecne materiál, ktorý sa teší už dlhú dobu obrovskej obľúbenosti.

Čítajte ďalej: o drevených zárubňach

Ramové zárubne

Ramové zárubne Ak sa pýtate, prečo sú práve tak hojne rozšírené rámové zárubne, pokúsime sa vám na túto otázku odpovedať. Jedná sa totiž o zárubne, ktoré možno získať za prijateľnú obstarávaciu cenu. Nižšia cena však nijak neprehovorí do výslednej kvality a vzhľadu zárubní. Ďalšou výhodou je potom jednoduchá a veľmi rýchla montáž, ktorú zvládne aj manuálne zručnejší človek.

Čítajte ďalej: o ramových zárubňach

Kovové zárubne

kovové zárubne Kovové zárubne sú hneď po zárubniach drevených najrozšírenejšou skupinou zárubní, s ktorou sa môžeme stretnúť. Ich obľúbenosť a tým pádom aj veľký záujem je daný hneď niekoľkými vlastnosťami. Prvý z nich je robustné, pevné prevedenie.

Čítajte ďalej: o kovových zárubňach

Garážové brány

garážové brány Garáž je dnes samostatným objektom, ale aj súčasťou samotného domu. Kombináciou správnych a vyhovujúcich funkčných vlastností vám garážové brány poskytnú ...

Čítajte ďalej: o garážových bránach

O garážových bránach:

Vjazdové rány

brány Brána je súčasťou plotov, umožňuje priechod do vnútra oploteného celku. Má spravidla bezpečnostný charakter. Používa sa k riadeniu toho, kto môže vstúpiť do oploteného ...

Čítajte ďalej: o bránach

O bránach:

Ploty

ploty Ploty vravia veľa o svojich majiteľoch. Plot je to prvé, čo okoloidúcich upúta, preto by mal vždy ladiť s domom. Niekto preferuje skôr len symbolické predelenie medzi svojím ...

Čítajte ďalej: o plotoch

O plotoch:

Schody

schody Schodisko v interiéru má veľmi zásadný význam. Nedá sa posudzovať len z praktických dôvodov, ale hrá veľmi podstatnú rolu ako súčasť interiéru.

Čítajte ďalej: o schodoch

O schodoch:

Zábradlie

zábradlie Iste sa všetci zhodneme na tom, že bez zábradlia by sme sa v niektorých prípadoch len ťažko zaobišli. Jedná sa určite o užitočnú vec, ktorá plní hneď niekoľko funkcií. Medzi tie najzákladnejšie patria dve, ktorými sú funkcie bezpečnostné a funkcie dizajnové.

Čítajte ďalej: o zábradliach

Showroom interiérového štúdia Lupacentrum už aj v Bratislave

Lupacentrum Interiérové štúdium, nachádzajúce sa v blízkosti Trnavy, sa dočkalo svojho showroomu už aj v hlavnom meste!.

Čítajte ďalej: Showroom